úterý 6. listopadu 2012

Lord of the Dance


Jednou z věcí, které ve svém životě (stejně jako svého muže) bezmezně a vášnivě miluju , je hudba a tanec. A od doby, kdy jsem před více než 10 lety prvně viděla  na videu při hodině angličtiny vystoupení Riverdance, je to především tanec irský.

Byla jsem doslova omámená a nahrávku si okamžitě vyžebrala ke zkopírování a tu VHS-ku mám dodnes doma. Páska je už hodně poškozená opakovaným přehráváním a volné místo na čtyřhodinové kazetě doplnil ještě koncert Celine Dion :-), ale vím jistě, že patří k věcem, které nikdy nevyhodím. 

V euforii jsem sama sobě slibovala, že za cestu do Irska a možnost vidět naživo podobné vystoupení vydám poslední peníze. Nemusela jsem. Přišel rok 2003 a show Lord of the Dance, setra představení Riverdance, byla poprvé představena v České republice. Úspěch měli obrovský, hlavně u mě!

Od té doby jsem toto představení viděla živě už třikrát, naposledy minulý pátek v Plzni. Napadlo mě, jestli mi napotřetí nepřijde pohádkový děj boje dobra a zla už trochu ohraný, ale bylo to úplně naopak. Těšila jsem se jako dítě už několik dní dopředu a sotva show začala, nadšeně jsem děkovala manželovi, který tam byl se mnou, za dokonalý dárek!

Všechno bylo perfektní. Videoprojekce v pozadí, nové kostýmy, zpěv... Houslistky roztleskaly několikatisícovou halu snad jen mrknutím oka. V tu chvíli mě napadlo, že to se některým "hvězdám" nepodaří, ani pokud samy tleskají vysoko nad hlavou! :-)Ale hlavně ten tanec a pro mé ucho příjemné klapání tanečních "botiček"! Obdivuju pevné a hrdé držení těla irských tanečníků, lehkost pohybu, přesnost a smysl pro rytmus. Všechno vypadá snadně a přirozeně, ale dokážu si představit, jaká je to dřina. Novému členovi souboru prý trvá rok, než se show naučí a může vystupovat! 

Jak se při vší té námaze ještě dokážou usmívat a vypadat tak úžasně?

Dokážu si to vysvětlit jen naprostou oddaností tomu, co dělají.

Byl to perfektní večer! Díky lásko!PS: Víte, že Michael Flatley je držitelem světového rekordu? Úderů nohou, které jsou pro irský tanec tak typické, dokáže udělat 35 za vteřinu!!

Něco takového se musí vidět. Zkuste zadat třeba Lord of the Dance či Riverdance na YouTube. Se zvukem :-) a napiště mi jak se Vám líbí!


Krásný den


Verča

 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Potěší mě každý Váš komentář, nápad či názor :-)
You can comment also in english :-)
Schreiben Sie mir gerne auch auf Deutsch :-)