pátek 27. září 2013

Rámeček s mušlemi aneb vzpomínky na léto

Léto je za námi. Bohužel. Tak dlouho jsme letos čekali na teplo a hezké počasí a tak rychle to zase uteklo.
Naštěstí většině z nás zůstanou krásné vzpomínky a mnoho z nich třeba na fotkách.

Možná jste si z dovolené kromě fotek přivezli i nějaké ty mušličky nebo kamínky a já si Vám dnes dovoluji nabídnout jednoduchý návod, jak je využít, aby jen neležely v poličce.
Co bude potřeba:


 • dřevěný rámeček
 • mušle a drobné kamínky
 • tavná pistole
 • lesklý lak ve spreji nebo bezbarvý lak na nehty
 • a hlavně ty nejkrásnější fotky :-)

1. Pokud je potřeba, mušle propláchněte teplou vodou, abyste je zbavili zbytků soli a písku, a nechte je dobře oschnout.

2. Z rámečku vyjměte zadní desku i krycí sklo. Tavnou pistolí nalepte mušle a kamínky na celou plochu rámečku. Lepidlo nanášejte pečlivě pouze na hrany mušliček v co nejmenším množství, aby nebylo vůbec vidět.

3. Po důkladném vystydnutí a zatuhnutí lepidla celý rámeček přelakujte. Buď každý kousek zvlášť jednou vrstvou průhledného laku na nehty, nebo celý rámeček najednou dvěma vrstvami laku ve spreji. První vrstvu nezapomeňte nechat dle návodu na plechovce dobře zaschnout několik hodin, než nanesete další vrstvu. S množstvím laku ze spreje to při nanášení nepřehánejte, jinak bude stékat a tvořit kapky.

4. To nejtěžší nakonec - vyberte tu nejhezčí vzpomínku na fotce a vložte do rámečku.Tvořte a pište jak se Vám dařilo ;-) Krásný večer!
Verča
5 komentářů:

 1. Verunko, to je moc pěkný rámeček. Mám od vnoučat pár nových mušliček, tak taky vyzkouším. Zdravím.Marie

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Verunko, já si říkala, kdepak se nám touláš .... a ty u móóóře .... moc krásný rámeček na vzpomínky .....pa, pa Marki

  OdpovědětVymazat
 3. Díky všem! Léto jsem si užila, nikoli však u moře :-) Tenhle rámeček je starý několik let, stejně jako fotka, a stále drží!

  OdpovědětVymazat

Potěší mě každý Váš komentář, nápad či názor :-)
You can comment also in english :-)
Schreiben Sie mir gerne auch auf Deutsch :-)